O nas

StartO nas
Gdański Ośrodek Dawców Szpiku
Gdański Ośrodek Dawców Szpiku
Oznaczenia układu HLA
Oznaczenia układu HLA

Przeprowadzamy rekrutację już od 1999 roku na podstawie stałej współpracy z POLTRANSPLANTEM i od 2009r POLGRAFTEM, jednostkami finansującymi badania niespokrewnionych dawców szpiku ze środków publicznych.

W latach 1999 – 2015 w Gdańskim UCK przebadaliśmy już ponad 14 000 osób.

W Polsce północnej jesteśmy jedynym ośrodkiem stale rekrutującym dawców. Naszą działalność opieramy na doświadczonej kadrze zapewniającej profesjonalność badań, rzetelności przekazywanej Dawcom informacji oraz dostępności punktu rekrutacyjnego.

Nasze Laboratorium jest również odpowiedzialne za badania z zakresu doboru immunologicznego do przeszczepów szpiku oraz przeszczepów narządowych (nerki, serce). Wspólnie z Zakładem Immunologii Klinicznej i Transplantologii uczestniczymy w projektach badawczych, starając się stale pogłębiać i doskonalić wiedzę z zakresu transplantologii.

Bardzo miło nam poinformować państwa, że z dniem 13.07.2016r nasz ośrodek otrzymał kolejne pozwolenie Ministra Zdrowia na testowanie próbek do badań oraz testowanie komórek, tkanek i narządów w rozumieniu art. 37 ust. 1 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów oraz pozwolenie Ministra Zdrowia na wykonywanie czynności polegających na pozyskiwaniu potencjalnych dawców allogenicznego szpiku i komórek krwiotwórczych krwi obwodowej tj, dzialalność określoną w art. 16a ust. 1 ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.

Ośrodek Dawców Szpiku działa w ramach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Serdecznie zapraszamy do rekrutacji!!!

decyzja.jpg
decyzja_lab01.jpg
decyzja_lab02.jpg